Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter





Konkurs filmów krótkometrażowych

Przez cały czas trwania festiwalu niezależne Jury oceniło amatorskie i szkolne filmy prezentowane w blokach „Na krótką metę” oraz „Łodzią po Wiśle”. O główną nagrodę walczyło 47 produkcji: fabuł, dokumentów oraz animacji. Filmy oceniano w skali od 1 do 5....

więcej...

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

Spośród prezentowanych filmów długometrażowych, zostało wybranych 40 tytułów, które zostały poddane ocenie widzów. W Konkursie Publiczności, ku naszemu zaskoczeniu, zwycięzcami zostały filmy dokumentalne. Pierwsze miejsce zajął film pod tytułem „Glass: portret Philipa w 12 częściach”, reż. Scott Hicks (Australia – Stany Zjednoczone). Drugie miejsce „Life On Marz: wspomnienia nauczyciela filmu” reż. Marian Marzyński (USA), trzecie natomiast „Po-in. Okruchy pamięci” Jolanty Dylewskiej (Polska).

więcej...

NABÓR DO NIEZALEŻNEGO JURY

Drodzy widzowie Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI,

Trwa nabór do niezależnego Jury, które oceniać będzie polskie amatorskie i szkolne filmy krótkometrażowe, zrealizowane w 2007 i 2008 roku.
Reżyser zwycięskiego konkursu otrzyma Nagrodę Główną w wysokości 3000 zł. Przewidzieliśmy również dwa wyróżnienia w wysokości 1000 zł każde...

więcej...

Festiwal Filmu I Sztuki

Warsztat filmowy na festiwalu "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczny warsztat poświęcony będzie dwóm sprawom – decyzjom montażowym w organizowaniu materiału filmowego i subiektywnemu "spojrzeniu" kamery na otaczającą rzeczywistość. Każdy z uczestników w trakcie trwania warsztatu wybierze sobie /kogoś, coś/ którego oczyma będzie oglądał Kazimierz. Może to być człowiek konkretny, zwierzę, duch – inwencję zostawiamy autorom. Zadanie polega na tym, żeby zaproponować 10 ujęć montażyście , w których będzie widać specyfikę wybranego "spojrzenia" – z ostatnim ujęciem ujawniającym kim był bohater. Przez 9 ujęć patrzymy jego oczyma, w 10 ujęciu pokazujemy kim jest.
Spojrzenie to nie tylko na przykład punkt widzenia kamery, to także wybranie sytuacji i miejsc, które dla naszego bohatera są interesujące.
W wykonywaniu tego ćwiczenia można oprócz kamery posługiwać się aparatem fotograficznym. Konsultacje będziemy prowadzić we dwie. Dwa dni warsztatu poświęcimy na montaż / który będzie realizować Grażyna Gradoń z autorem / zrealizowanych etiud.

Maria Zmarz-Koczanowicz

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

Festiwal Filmu I Sztuki

Program Festiwalu

Na stronie został zamieszczony program festiwalu z podziałem na dni. Można go zobaczyć po wejściu w zakładke "Program". Ponadto można korzystać z paska szybkiego wyszukiwania programu, który został zamieszczony na samej górze serwisu, i jest dostępny na wszystkich podstronach.

Zobacz Program Festiwalu

Festiwal Filmu I Sztuki

Najnowsze informacje

Cala przestrzeń festiwalu tworzona jest na ten jeden tydzień w roku. W Kazimierzu nie ma kina, więc budujemy kino Pod Srebrną Gwiazdą, czyli namiot na 800 miejsc, małe kino czyli namiot na 250 miejsc. Wieczorne projekcje odbywają się także na Rynku w Kazimierzu, na Zamku w Kazimierzu i na Zamku w Janowcu. Klub Kocham Kino, jak w roku ubiegłym, też pod namiotem. Scena muzyczna w Domu Architekta (Klub Festiwalowy PERŁA), wernisaże w Galerii Letniej.

NA OTWARCIE Festiwalu (2 sierpnia) prapremierowy pokaz filmu Łukasza Barczyka "Nieruchomy poruszyciel" (termin zaczerpnięty z Arystotelesa). Mocny, bardzo ciekawy film (zrealizowany w konwencji komiksowo- bajkowej) zabiera widzów w świat neurotycznej wyobraźni głównego bohatera kreowanego przez Jana Frycza.

Projekcja filmu otwarcia poprzedzona będzie specjalnym wydaniem Polskiej Kroniki Filmowej (archiwalne wzmianki o Kazimierzu i Janowcu, pierwsze z 1949 roku, pokazane w kontekście innych wiadomości z tamtych czasów, na przykład Zjazdu KPZR z udziałem wówczas działających radzieckich twórców filmowych !!! (to bardzo interesujące i zabawne).

Zapraszamy na: PREMIERY i RETROSPEKTYWY!

więcej... Festiwal Filmu I Sztuki

Zarys programu
Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI 2008
Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą

W 2008 roku, w dniach od 2 do 9 sierpnia, po raz drugi odbywać się będzie Festiwal Filmu Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą.

Wzorem ubiegłorocznej edycji, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i zebrała bardzo dobre recenzje, zaprezentujemy nie tylko ciekawe i wartościowe filmy, ale także inne dziedziny sztuki, które są częścią każdego dzieła filmowego: literatura, plastyka obrazu (fotografia, video art, malarstwo), muzyka,... Sztuka oraz ich twórcy, ponownie znajdą swoje miejsce na DWÓCH BRZEGACH. A miejsc akcji festiwalu będzie w tym roku naprawdę sporo i to na obu brzegach Wisły.

W Kazimierzu będą to: Duże kino (pod namiotem, na ponad 900 miejsc), Małe Kino (pod namiotem, na 250 miejsc), Mały Rynek (projekcje plenerowe dla ponad 2.000 widzów), ruiny kazimierskiego zamku (miejsce koncertów i projekcji z cyklu "Kocham Kino"), Patio SARP (spotkania z twórcami i mini-koncerty), Galeria Letnia, Galeria na Plebanii, sale Kolegium Sztuki (wystawy), siedziba Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza (wystawy i spotkania autorskie), Cafe "Kocham Kino" (klub festiwalowy), Hotel Król Kazimierz (scena teatralna), U Fryzjera (klub festiwalowy), zapraszać Państwa będzie również Salonik empiku.

W Janowcu uczestnicy festiwalu będą spotykać się na Zamku (dziedziniec - wieczorne kino pod gwiazdami oraz koncerty), w Sali Rycerskiej i Muzeum Nadwiślańskie (spotkania z artystami, wystawy i kameralne koncerty), Gminny Ośrodek Kultury (projekcje filmowe).

czytaj więcej

Festiwal Filmu I Sztuki
Serdecznie witamy na oficjalnej stronie Festiwalu

Miło nam poinformować, że sukces pierwszej edycji naszego festiwalu sprawił, że Festiwal DWA BRZEGI wchodzi na stałe do kalendarza letnich imprez kulturalnych na gościnnej Lubelszczyźnie. Nowa formuła festiwalu zwróciła na siebie uwagę krytyki oraz miłośników kina niestandardowym podejściem do sztuki filmowej. O festiwalu DWA BRZEGI mówi się już w kuluarach międzynarodowych festiwali filmowych. Wiemy o tym z bezpośrednich relacji naszych przedstawicieli poszukujących "składników" do skomponowania kolejnej "uczty kinomana". Aktualnie prowadzimy bardzo intensywne prace przygotowawcze do tegorocznego festiwalu, na który zapraszamy w dniach od 2 do 9 sierpnia.

Program festiwalu, przygotowywany pod kierownictwem Grażyny Torbickiej - Dyrektora Artystycznego, dobierany jest tak, aby prezentowane kino artystyczne było okazją do zapoznania się z dziedzinami sztuki, które są jego prekursorami i częściami składowymi: literaturą, muzyką, plastyką, teatrem, a także fotografią. Chcemy, aby w pełni zaspokajał zróżnicowane gusty publiczności, miał charakter edukacyjny, skłaniał do refleksji i harmonijnie wpisywał się w nastrój goszczących festiwal miejscowości.

Poza atrakcyjnym programem i miejscem, siłą festiwalu jest możliwość bezpośredniego, codziennego kontaktu nie tylko ze specjalnie zaproszonymi na tą okazję, wybitnymi gośćmi, ale również z młodymi utalentowanymi przedstawicielami wszystkich dziedzin sztuki. Tutaj nie ma żadnych barier. Gwarantujemy, że lista znanych osób, które spotkamy nad Wisłą w sierpniu będzie imponująca. Podstawowe zarysy programu i nasze zamierzenia organizacyjne planujemy przedstawić w połowie kwietnia.

Chcemy rozszerzyć naszą ofertę w stosunku do roku ubiegłego. Wydarzenia festiwalu organizowane będą na stałe w 25 miejscach Kazimierza i Janowca oraz incydentalnie w wielu innych (happeningi, imprezy plenerowe itp.). W miasteczkach, które nie dysponują salą kinową przygotowujemy na czas festiwalu 5 profesjonalnie wyposażonych obiektów kinowych, o łącznej pojemności ponad 5.000 miejsc.

Realizacja tych zamierzeń jest zależna od funduszy i pomocy pozyskanych w wyniku rozmów prowadzonych z naszymi dobroczyńcami czyli sponsorami. Sponsor Generalny z 2007 roku, ALLIANZ Polska, postanowił zostać z nami na dłużej. Wygląda na to, że Zorro i jego przyjaciele ponownie wprowadzą wszystkich w dobry humor przed projekcjami filmowymi.

Zostają z nami również współorganizatorzy. Telewizja Polska z najważniejszym patronem medialnym, Programem 2 na czele - kłaniamy się w podzięce za promocję festiwalu!

Ubiegły rok zapisał się w kronice Kazimierza jako pierwszy, w którym aktywnymi organizatorami były - Władze miasta - dziękujemy Burmistrzowi, Radzie Miasta, Samorządowi Mieszkańców za pomoc i wsparcie. Ich zaangażowanie sprawiło, że mieszkańcy Kazimierza również inaczej spojrzeli na organizatorów. Wiemy, że nie do końca wierzyli w powodzenie naszego przedsięwzięcia, ale cały czas nam kibicowali i pomagali życząc sukcesu - nie mogliśmy ich zawieść. Dziękujemy młodszemu bratu Kazimierza, czyli Gminie Janowiec.

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą jest po prostu festiwalem tworzonym tu na miejscu, przy współudziale mieszkańców i wszystkich zauroczonych tym magicznym miejscem. Dziękujemy sponsorom, patronom honorowym i medialnym, partnerom, wolontariuszom i pracownikom oraz tym wszystkim, których serce było z nami. Dzięki Wam w sierpniu po raz kolejny spotkamy się na święcie filmu i sztuki. Mamy też nadzieję, że festiwal znajdzie się w planach Waszych wakacyjnych, letnich wędrówek.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Z góry dziękujemy za cierpliwość w oczekiwaniu na program Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą 2008.

Tymczasem zachęcamy do przeglądania stron festiwalu z 2007 roku w naszym Archiwum.

Festiwal Filmu i Sztuki
 




© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.