Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Nieruchomy poruszyciel

Unmoved Mover, Polska (PL) 2008, kolor, 92 min.

Reżyseria: Łukasz Barczyk; produkcja: Łukasz Barczyk, Wytwórnia Filmów Fabularnych Błyskawica; scenariusz: Łukasz Barczyk; zdjęcia: Karina Kleszczewska; muzyka: Hanna Kulenty; montaż: Łukasz Barczyk; obsada: Jan Frycz, Marieta Żukowska, Andrzej Chyra, Szymon Mysłakowski, Katarzyna Gniewkowska; dystrybucja: Vision

Nieruchomy poruszyciel (reż. Łukasz Barczyk) Nasza rzeczywistość w galopującym tempie zmienia się w wielopoziomowy szum. Wyzwaniem dla artysty jest wyłowić z niego sens i nadać mu kształt. Nie wolno udawać że szumu nie ma, nie wolno go zlekceważyć, jeśli chce się docierać do świadomości ludzi uformowanej przez ten szum. Ludzi, którzy co raz bardziej pragną, a ich pragnienia są coraz bardziej niezaspokojone. Ten szum, jest jak rzeka, która ma zaspokoić ludzkie pragnienia. Mój film jest o tym, że nie da się ich zaspokoić. Że każdy łyk rodzi kolejne pragnienie, że przyciągając do siebie szczęście, rozkosz, ściągamy na siebie nieszczęście i cierpienie, bo jak dzień i noc są one nierozłączne. Jedyne, co nam pozostaje to przestać pragnąć.

Łukasz Barczyk

Nieruchomy poruszyciel (reż. Łukasz Barczyk)
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.