Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Nowy termin zakończenia Plebiscytu "Cannes 1968 - DWA BRZEGI 2008"!
03.06.2008.

Informujemy, że termin zakończenia Plebiscytu został przesunięty na 16 czerwca 2008.

Jeszcze raz zapraszamy Państwa do grona Jury, które po latach oceni i wybierze laureatów 21. Festiwalu w Cannes 1968, który w onym czasie nie odbył się ze względu na wydarzenia w Europie w 1968 roku.

Czytaj
 
INFORMACJA PRASOWA NR 1
19.05.2008.

W 2008 roku, po raz drugi, w dniach od 2 do 9 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Filmu Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest powstałe ww. miastach Stowarzyszenie DWA BRZEGI. Ubiegłoroczna edycja festiwalu spotkała się spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i zebrała bardzo dobre recenzje. To pozwoliło nam uwierzyć, że propozycja letniego festiwalu, który jest prezentacją nie tylko filmów, ale też tych dziedzin sztuki, które są częścią każdego dzieła filmowego była strzałem w dziesiątkę...

Czytaj
 
Konferencja prasowa Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI
06.05.2008.

7 maja o godzinie 12:00 w Warszawskim Empiku przy ulicy Marszałkowskiej odbyła się konferencja prasowa Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI, który między 2 a 9 sierpnia 2008 roku, po raz drugi, zagości w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Konferencji przewodniczyła Grażyna Torbicka – Dyrektor Artystyczny Festiwalu. Obecni byli również: Paweł Dangel, Prezes TU Allianz Polska (Sponsor Generalny Festiwalu), Wojciech Pawlak, Dyrektor TVP2, Krzysztof Grabczuk, Marszałek Województwa Lubelskiego, Bogusław Bojczuk, Dyrektor Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Podczas konferencji odbyła się prezentacja zdjęć z ubiegłorocznej edycji, która oddawała niepowtarzalną atmosferę wydarzenia...

Czytaj
 
Cannes '68 - Dwa Brzegi 2008 - Zostań Jurorem jednego z największych Festiwali!
19.04.2008.

Rok 1968 był szczególnym okresem w historii wielu krajów na całym świecie. Przez Polskę, Czechosłowację, Niemcy, Francję, Stany Zjednoczone i wiele innych krajów przetoczyły się fale protestów studenckich, które były często brutalnie tłumione przez władze.

W 40-tą rocznicę tych wydarzeń postanowiliśmy, że na Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą, w sekcji "REWOLTA '68", zaprezentujemy filmy w różny sposób traktujące o tej "rewolucji".

Do ówczesnych wydarzeń czynnie przyłączyło się również środowisko filmowe, czego najsłynniejszym przykładem są losy 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Wielkie święto filmu, rozpoczęte 10 maja, w wyniku protestu Francuskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych, sympatyzującego z protestującymi studentami, zostało przerwane i odwołane 19 maja. Stało się to na kilka dni przed planowym zakończeniem festiwalu i do dnia dzisiejszego pod datą 1968 istnieje biała plama. Żaden film nie otrzymał Grand Prix - wówczas głównej nagrody Festiwalu w Cannes. W tym proteście są również polskie ślady, gdyż przyłączył się do niego Roman Polański, a do konkursu zakwalifikowany był wtedy "Żywot Mateusza" w reżyserii Witolda Leszczyńskiego...Czytaj
 
Zarys programu Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2008 Kazimierz Dolny - Janowiec n/Wisłą.
05.04.2008.

W 2008 roku, po raz drugi, w dniach od 2 do 9 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Filmu Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny – Janowiec n/Wisłą.

Wzorem ubiegłorocznej edycji, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i zebrała bardzo dobre recenzje, w czasie festiwalu będzie prezentacja nie tylko ciekawych i wartościowych filmów ale także tych dziedzin sztuki, które są częścią każdego dzieła filmowego. Literatura, plastyka obrazu (fotografia, video art., malarstwo), muzyka, te dziedziny sztuki oraz ich twórcy, znajdą swoje miejsce na Dwóch Brzegach. A miejsc akcji festiwalu będzie sporo na obu brzegach Wisły.

W Kazimierzu będą to: sala kinowa pod namiotem (ponad 900 miejsc), Małe Kino pod namiotem (250 miejsc), Mały Rynek (projekcje plenerowe dla ponad 2000 widzów po 21-ej), ruiny kazimierskiego zamku (miejsce koncertów i projekcji z cyklu "Kocham Kino"), Patio SARP (spotkania z twórcami i mini koncerty), Galeria Letnia, Galeria na Plebanii, sale Kolegium Sztuki (wystawy), siedziba Towarzystwa Przyjaciół Kazimierza (wystawy i spotkania autorskie), Cafe "Kocham Kino" (klub festiwalowy), Hotel Król Kazimierz (scena teatralna), U Fryzjera (klub festiwalowy)...


Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 16 z 16
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.