Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Wernisaż wystawy prac profesorów i absolwentów Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym

Wystawa malarstwa prof. Stanisława Baja - "Matka"

Twórczość Stanisława Baja można przypisać do dwóch rodzajów dzieł: do portretów i do pejzaży. Ale szczególnie ważne miejsce przypada znakomitym portretom, które składają się na pewien świat, fenomen o wielkim ładunku moralnym. Nikt, kto bywał na przykład na jego wystawach, nie mógł nie dostrzec tego archipelagu portretów, w którym wyłącznymi tematami są sąsiedzi z zaścianka jego młodości.
Tematem o wyróżnionej pozycji jest zaś wielokrotnie powtarzany wizerunek wieśniaczej matki o mądrej twarzy. (Janusz Jaremowicz)

Wystawa malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego

Prof. Jacek Wojciechowski uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 50 wystawach zbiorowych (Polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA), zorganizował 23 wystawy indywidualne, laureat 12 nagród i wyróżnień.

Wystawa grafiki prof. Artura Popka

Jest laureatem kilkunastu prestiżowych nagród i wyróżnień w zakresie grafiki i malarstwa. Jego prace zdobyły renomę międzynarodową, wchodząc w skład wielu zbiorów uznanych galerii, muzeów oraz kolekcji prywatnych.

Wystawa prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Kolegium

Antoni Olejnicki - nagroda dziekańska

Prezentowana praca jest metatematyczną impresją na temat pracy twórczej, mocno zakotwiczona w stadium koncepcyjnym, jest zwieńczeniem rozmyślań na temat niezbędnych elementów sztuki, czynności koniecznych do zainicjowania artystycznego aktu.

Małgorzata Piędel - wyróżnienie dziekańskie

Praca składa się z teledysku trwającego ok. 5 min. i towarzyszących mu 6 rysunków. Teledysk wywołuje w nas odmienne odczucia, każdy przyjmuje go na własny sposób, odnosząc się do własnego życia i poglądów.

Monika Woźniak - wyróżnienie dziekańskie

Jakub Podlodowski - wyróżnienie specjalne burmistrza za tematykę kazimierską.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.