Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Włodek Pawlik "The Music Of Two Riversides"

 1. PULS 11/8
 2. INSPIRED BY SHAKESPEARE’S SONNETS:
  • Music for Sonnet 60
  • Music for Sonnet 113
  • Music for Sonnet 73
 3. Muzyka z filmu "Pora Umierać" Doroty Kędzierzawskiej
  • "Zabawa dzieci w ogrodzie"
  • "Stary Dom o Swicie"
  • "Wspomnienie młodości" - ("Taneczne pląsy")
  • Leitmotiv
 4. Muzyka z płyty "Anhelli"
  • "Anhelli"
  • "Ellenai"
  • "Witkacy"
 5. Motyw Pożegnania z filmu "Within the Whirlwind" (Wichry Kołymy) Marleen Gorris
 6. Motyw z filmu "Wrony" Doroty Kędzierzawskiej
 7. "JESTEŚMY STĄD" ( We are from here)

Wykonawcy:
Włodek Pawlik - Fortepian
Adam Klocek- Dyrygent
Paweł Pańta (bass)
Cezary Konrad (drums)
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Włodek Pawlik

Włodek Pawlik Na zamknięcie festiwalu w Janowcu na Zamku zabrzmi muzyka skomponowana i wykonywana przez jednego z najciekawszych obecnie kompozytorów muzyki filmowej i nie tylko, a jednocześnie świetnego pianisty jazzowego Włodka Pawlika. Na program jego koncertu złożą się utwory skomponowane do filmów: „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej, „Straż nocna” Petera Greenawaya, „Wichry Kołymy”.

Festiwal Filmu I Sztuki

Co słychać - mówi Włodek Pawlik

Włodek Pawlik Trio: Cezary Konrad (drums); Włodek Pawlik (piano); Paweł Pańta (bass) Ostatnie dwa lata mojej działalności są niezwykle intensywne. Ważnym dla mnie wydarzeniem było wydanie w 2006 r. wielokrotnie nagradzanej płyty Anhelli. W jej nagraniu brali udział: Paweł Pańta - kontrabas i Cezary Konrad - perkusja. Inny mój projekt - Stabat Mater, który w 2005 r. otrzymał Fryderyka był wykonywany w 2007 roku z chórem Musica Sacra pod dyr. Pawła Łukaszewskiego na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Niemczech ,m.in. na zakończenie Literatur und Musik Fest in Ostwestfalen Lippe – Schloss Corvey. Wśród występujących tam artystów znaleźli się tam m.in. Kronos Quartet, czy zespół Il Giardino Armonico . Stabat Mater zabrzmiało też w Johanneskirche w Düsseldorfie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Altstadt Herbst. Mam wielką satysfakcję, że dzieło to funkcjonuje od momentu pierwszego nagrania i koncertu już siódmy rok i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

W lipcu ubiegłego roku miała miejsce trasa mojego tria z legendarnym trębaczem Randy Breckerem. Jest to kontynuacja naszej współpracy związanej z nagraniem płyty Turtles z 1995r.Dosłownie kilka dni temu miała miejsce premiera mojej nowej kompozycji, suity jazzowej”TYKOCIN” w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku i w Synagodze w Tykocinie. Utwór ten wykonany został przez Randy Breckera (solista- trąbka) i Orkiestrę Filharmonii Podlaskiej pod dyr. Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego. Powstało również nagranie studyjne tego dzieła, które ukaże się za 2 miesiące w sprzedaży. Wydawcą płyty „Tykocin” jest POLSKIE RADIO.

Również na jesieni tego roku ukaże się moja solowa płyta (nagranie studyjne) której wydawcą jest wytwórnia płytowa ARMS RECORDS.

Włodek Pawlik podczas solowego recitalu w Sali Koncertowej im. Lutosławskiego w Warszawie (2007) Ciekawym doświadczeniem z ubiegłego roku były dwa koncerty w Kaliszu i we Wrocławiu z orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod dyr. Adama Klocka. Graliśmy moje kompozycje na fortepian, orkiestrę i sekcję rytmiczną, z którą będę miał zaszczyt wystąpić na zakończenie Festiwalu Filmowego „DWA RZEGI” 08.08. 2008 roku na Zamku w Janowcu. Niezwykłym wyzwaniem był też dla mnie udział w festiwalu im. W. Lutosławskiego Łańcuch. Był to mój recital inspirowany twórczością naszego wybitnego kompozytora. Zawierał improwizacje na tematy zawarte we wczesnych utworach fortepianowych Patrona Festiwalu.

15 i 16pażdziernika 2007 roku odbyła się premiera mojej opery,opartej na literackich motywach twórczości Jana Pawła II w Teatrze Wielkim w Warszawie pod tytułem”Via Sancta” z udziałem solistów, chóru ,orkiestry teatru, aktorów(Teresa Budzisz-Krzyżanowska; Krzysztof Kolberger) i mojego tria jazzowego.

Festiwal Filmu I Sztuki

Włodek Pawlik - ur. 1958; Pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Barbary Hesse- Bukowskiej (1984). Ukończył też Wydział Jazzowy Hochschule für Musik w Hamburgu (1990).

W dotychczasowej karierze pianisty- improwizatora nagrał 16 autorskich płyt. Występuje na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych (m.in. North Sea Jazz Festival, Haga 1998,European Jazz Festival w Atenach 2006 ) oraz poświęconych muzyce poważnej (m.in. Misterium Stabat Mater na Festiwalu Wratislavia Cantans’2003).

Jego działalność koncertowa oraz dorobek fonograficzny zyskały uznanie wielu międzynarodowych mediów masowych (gazeta „The Age” uznała trasę koncertową artysty w Australii za największe wydarzenie muzyczne roku 2002) i czasopism specjalistycznych (amerykański opiniotwórczy magazyn jazzowy „Down Beat” określił album Turtles z Randy Breckerem mianem „wybitny”).

Włodek Pawlik jest też czynnym kompozytorem - twórcą muzyki symfonicznej, wokalnej, baletowej, teatralnej i filmowej. W swoim dorobku ma m. in. albumy Turtles (1995), Standards live (1997 - płyta roku Jazzi Magazine), Sonety Szekspira (2004), Misterium Stabat Mater (2005 - nagroda Fryderyk w kategorii” Muzyka Poważna” ), Anhelli (2006 - nagroda TVP Kultura w kategorii Jazz-rock).

Magazyn ‘Who is Who at North Sea Jazz Festival 1998„ określił go mianem -“Vladimir Horovitz of jazz”. Jest kompozytorem muzyki do tak znanych filmów jak m.in. „Wrony”, „Pora Umierać” Doroty Kędzierzawskiej czy „Nightwatching” Petera Greenawaya. Obecnie tworzy muzykę do filmu „Within the Whirlwind” w reżyserii Marleen Gorris (zdobywczyni Oskara za film”Antonia’s Line” w 1996) gdzie główną rolę gra Emily Watson (m.in.”Przełamując Fale” – Lars von Trier; „Hilary and Jackie” jako Jacqueline du Pre).

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.