Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Limbo

Wiśnia przyszedł do Limboskiego pod koniec marca i zakomunikował, że przemyślał wszystko i jest już gotowy do współpracy w projekcie, o którym dyskutowali od dawna. Wiśnia to jest lider zespołu blues-rockowego "Blue Machine", a Limboski to występował wtedy solo z projektem "Limbo nu blues project"...

Oni poznali się dużo wcześniej, przypadkowo, kiedy włóczyli się autostopem po Francji. Jednak na rodzimym bruku długo nie mogli się muzycznie porozumieć. Jak w przysłowiu: "Gdy wisienka dojrzeje, Wujek Jorgos oleje..." - tak też było, ale o tym kiedy indziej...

Kazek pojawił się kiedyś na dżemach w zaprzyjaźnionym (z Wiśnią) klubie "Awaria". Limboski, Wiśnia i Kazek zagrali kilka kawałków ku ogólnej uciesze. Kazek wyraził radość i wdzięczność ze wspólnej zabawy porównując głos Limboskiego do znanego krakowskiego barda o imieniu Maciek. Limboski podziękował i poszedł się napić. "Jest taki tylko przy pierwszym kontakcie!" - uspokoił niepijącego kolegę Kazka Wiśnia.

Zespół LIMBO w składzie Limboski-Kazek-Wiśnia zagrał pierwszy koncert 5 kwietnia 2007 roku w zaprzyjaźnionym (z Wiśnią) klubie "Awaria" w Krakowie. Koncert był udany, a i dziewczęta klaskały, więc chłopcy zdecydowali się na dalszą współpracę. Grali ambitnie we trójkę aż do czerwca, gdy Limboski na osławionym Wydziale Jazzu w Katowicach poznał wysokiego, uśmiechniętego blondyna z kontrabasem. Po krótkiej wymianie zdań okazało się, że i Limboski, i "Uśmiech Losu" mają urodziny w ten sam dzień 29 czerwca. Ten zbieg okoliczności (a wiadomo przecież, że zbiegów okoliczności nie ma!) utwierdził ich w przekonaniu, że muszą razem grać.

Tak więc LIMBO powstało, jest już w komplecie magicznej liczby 4, ma coraz więcej fanów i życzy wszystkiego najlepszego wszem i wobec!

Źródło: www.limbo.com.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.