Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Leszek Leo Kantor

Publicysta, nauczyciel akademicki, obecnie mieszkający w Szwecji.

Studiował filologię rosyjską na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu, gdzie następnie został wykładowcą. Po wydarzeniach z marca 1968 roku został zwolniony z pracy i zmuszony do emigracji 1969 roku wyjechał do Szwecji gdzie osiadł w Sztokholmie.

W 1970 roku związał się z Uniwersytetem Sztokholmskim, w którym pracował do 2005 roku. Od 2001 roku jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Człowiek w świecie", w latach 1995-2005 był członkiem Szwedzkiej Rządowej Rady ds. Równości Etnicznej. Od 1990 roku jest szefem Międzynarodowego Forum Kultury w Szwecji. Od 2008 jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Museum of Modern Art w Sztokholmie (Moderna Musset). W 2007 roku był odznaczony najwyższą nagroda Federacji Artystów Szwedzkich za obronę praw człowieka i walkę z rasizmem.

Podczas Festiwalu DWA BRZEGI, 6 sierpnia o godz. 15:00 w Klubie Festiwalowym PERŁA (Dom Architekta) Leo Kantor poprowadzi bardzo ciekawe spotkania na następujące tematy:

  • Manipulacja polityczna a film dokumentalny
  • Techniki promocyjne filmów o tzw. trudnym temacie - Holocaust, relacje polsko-żydowskie, Marzec '68 - na przykładzie Szwecji.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.