Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Warsztat filmowy na festiwalu "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczny warsztat poświęcony będzie dwóm sprawom – decyzjom montażowym w organizowaniu materiału filmowego i subiektywnemu "spojrzeniu" kamery na otaczającą rzeczywistość. Każdy z uczestników w trakcie trwania warsztatu wybierze sobie /kogoś, coś/ którego oczyma będzie oglądał Kazimierz. Może to być człowiek konkretny, zwierzę, duch – inwencję zostawiamy autorom. Zadanie polega na tym, żeby zaproponować 10 ujęć montażyście , w których będzie widać specyfikę wybranego "spojrzenia" – z ostatnim ujęciem ujawniającym kim był bohater. Przez 9 ujęć patrzymy jego oczyma, w 10 ujęciu pokazujemy kim jest.
Spojrzenie to nie tylko na przykład punkt widzenia kamery, to także wybranie sytuacji i miejsc, które dla naszego bohatera są interesujące.
W wykonywaniu tego ćwiczenia można oprócz kamery posługiwać się aparatem fotograficznym. Konsultacje będziemy prowadzić we dwie. Dwa dni warsztatu poświęcimy na montaż / który będzie realizować Grażyna Gradoń z autorem / zrealizowanych etiud.

Maria Zmarz-Koczanowicz

Wszystkich zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.