Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Gabriela Kulka

Gabriela Kulka (fot. Paweł Broda) Gabriela Kulka jest pianistką, wokalistką i autorką piosenek.W 2007 roku samodzielnie nagrała i wydała swoją płytę „Out”. W krótkim czasie album zyskał uznanie w wielu kręgach odbiorców: Program Trzeci Polskiego Radia nominował Gabrielę do nagrody im. Mateusza Święcickiego, miesięcznik Lampa ogłosił album jednym z największych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej, tygodnik Polityka umieścił album na liście najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku 2007, a wiele innych publikacji chwaliło za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane w polskim muzycznym krajobrazie.

W swojej muzyce, w tradycję fortepianowego rocka wplata elementy musicalu i jazzu, uzyskując efekt, który sama nazywa ‘progresywnym popem’ – muzyką melodyjną, ale też ambitną i na tyle złożoną by dostarczyć wrażeń, które łatwo nie ulegną zatarciu. Natchnienie czerpie z całej gmatwaniny gatunków, od klasycznego metalu po muzykę klasyczną, nawiązuje także do twórczości artystów takich jak Peter Gabriel czy Kate Bush.

Gabriela Kulka (fot. Iza Grzybowska) Pomimo funkcjonowania poza radarem głównego nurtu polskiej kultury masowej, Gaba nie narzeka na brak ekscytujących projektów muzycznych: koncert z orkiestrą symfoniczną w Kaliszu (piosenki z płyty „Out” zaaranżowane na orkiestrę pod dyrekcją Adama Klocka), sceniczny debiut w teatrze Polonia (muzyka do spektaklu Zabawy Nocą), występ na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (trzecia nagroda – brązowy Tukan), nowy materiał elektroniczny współtworzony z artystą retro-ambientu, Konradem Kuczem... Ale przede wszystkim nowy projekt z zespołem, z którym od premiery album „Out” Gabriela gra na żywo: triem Raalya. W tym składzie przygotowuje się do nagrania kolejnej płyty, która trafi do słuchaczy w 2009 roku.

Koncert na Festiwalu DWA BRZEGI: 6 sierpnia

Polecamy:
Gabriela Kulka na MySpace.com
gabakulka.com

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.