Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Hans Weingartner

Gościem Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI będzie Hans Weingartner! Po głośnych "Edukatorach" w 2007 roku zrealizował (scenariusz i reżyseria, montaż) film "Free Reiner", którego PREMIERA odbędzie się 6 sierpnia w Kinie Pod Srebrną Gwiazdą (Duży Namiot).
Tego samego dnia zaprezentowany zostanie jeden z najważniejszych filmów niemieckich ostatnich lat pt.: "Edukatorzy" (Fetten Jahre Sind Vorbei, Die, 2004). Hans Weingartner jest autorem scenariusza i reżyserem filmu (Kino Pod Srebrną Gwiazdą).

Jego debiutancki "The White Noise" ("Das weisse Rauschen") z 2002 roku zdobył prestiżową nagrodę Maxa Ophülsa i wiele innych laurów. Został także wyróżniony jako najlepszy debiut fabularny przez Niemieckie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych. Otrzymał również szereg nagród za główną rolę dla aktora Daniela Brühla, jako młodego schizofrenika. Weingartner, urodzony w Austrii, studiował neurologię na Uniwersytecie Wiedeńskim, a następnie robił specjalizację w zakresie neurochirurgii na Uniwersytecie Berlińskim w Klinice Steglitza. W trakcie studiów medycznych w latach 1991-97 zaczął także pracować jako asystent operatora. W latach 1997-2001 odbył studia podyplomowe w zakresie twórczości filmowej w Kolońskiej Akademii Sztuk Medialnych (KHM).

Po pokazach filmów reżysera, 6 sierpnia, w Cafe Kocham Kino odbędzie się spotkanie z twórcą, na które serdecznie zapraszamy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.