Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Jan Lenica - Plakaty

W tym roku mija 80 rocznica urodzin Jana Lenicy – wybitnego plakacisty, filmowca, scenografa. Przy okazji festiwalu filmowego, w kontekście dużej ilości prezentacji filmów animowanych, chcielibyśmy pokazać Państwu retrospektywną wystawę jego plakatów.

Można powiedzieć, że Jan Lenica był artystą "dwubrzegowym", jak sam kiedyś powiedział: "Lubiłem się zawsze poruszać na peryferiach Sztuki, na pograniczu gatunków (...). Bawiło mnie (...) łączenie z sobą elementów pozornie odległych lub zgoła obcych, zamazywanie granic dzielących przyległe dziedziny, przeszczepianie cech szlachetniejszych na gatunki 'niższe', słowem cicha dywersja".

Mamy nadzieję, że możliwość zetknięcia się ze sztuką Jana Lenicy będzie korzystna dla wszystkich, zwłaszcza, że charakterystyczny styl, który znamy z klasycznych realizacji artysty nie narodził się od razu. Przy okazji tej wystawy chcielibyśmy pokazać przekrój twórczości Jana Lenicy, by zobrazować jak różnorodne formy przybierał jego plakat artystyczny.

Wystawę udało nam się zorganizować dzięki przychylności pracowników Muzeum Kinematografii w Łodzi, za co ogromnie dziękujemy.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.