Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Wystawa rysunków postaci Męćmierza

Męćmierz

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI

Wystawy w Męćmierzu.

Maluch (fot. Antoni Zdebiak) Wioska odległa od Kazimierza o 3 km gościć będzie prace dwoch artystow: Antka Zdebiaka i Rudolfa Buchalika. Obaj twórcy byli mocno związani z tym miejscem. Zobaczymy prace inspirowane i powstałe na terenie Męćmierza.

W Galerii Stodoła wejdziemy w surrealistyczny klimat zdjęć wibitnego artysty fotografika Antka Zdebiaka dokumentujących happening w latach osiemdziesiątych.

Na płotach wioski zawisną ryswowane i malowane portrety mieszkańców i gości wioski w latach siedemdziesiątych autorstwa niezwykle barwnej postaci jaką jest architekt, artysta Rudolf Buchalik.

Zapraszamy na otwarcie wystaw do Męćmierza w niedzielę, 3 sierpnia, godz. 15:00.

Festiwal rośnie i „zaraża”… obejmując swoim zasięgiem nowe miejsca i formy ekspresji. W bieżącym roku wydarzenia festiwalowe zagoszczą w uroczym Męćmierzu. Wystawa na płocie przedstawiająca prace miejscowego artysty Rudolfa Buchalika oraz wystawa fotografii zmarłego tragicznie Antka Zdebiaka to propozycje które pozwolą osobom udającym się do Męćmierza podziwiać nie tylko piękne krajobrazy, ale i obcować z ciekawą sztuką mocno osadzoną w miejscowej tradycji. Bogusław Bojczuk

 
« poprzedni artykuł
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.