Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Ahmed Muztaba Zamal

Po raz pierwszy w Polsce kino autorskie z Bangladeszu! Pokażemy dokument zrealizowany przez reżysera „stamtąd” Ahmed Muztaba Zamal – pokazujący jak wygląda współczesna DHAKA „The Truth and Beyond”. Film podejmuje tematy religijne, skupiając się na fenomenie Islamu.

Reżyser będzie gościem Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. 3 sierpnia w Cafe Kocham Kino odbędzie się spotkanie z reżyserem, na które serdecznie zapraszamy!

Z tamtej części świata pochodzi również, prezentowany podczas Festiwalu film „Ghani” (Krąg) reż. Kazi Morshed. To bardzo skromnymi środkami pokazana historia współczesnej rodziny, w której ścierają się wartości kultury muzułmańskiej z napływającymi coraz silniej wartościami kultury chrześcijańskiej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.