Wyszukaj Programu
Wyszukaj w serwisie
Strona główna
Aktualności
PROGRAM
Artyści i goście
WYSTAWY
BILETY
Gazeta Festiwalowa
Akredytacje
Press Room
Plebiscyt
GALERIA 2008
GALERIA 2007
Wirtualny Katalog
ARCHIWUM
Organizatorzy
Konkurs Publiczności
Kontakt
DOJAZD
newsletter

Rudolf Buchalik

Antoni Zdebiak Rudolf Buchalik, architekt, artysta plastyk. Urodzony w 1942 roku w Siemianowicach Sląskich. Od lat siedemdziesiątych związany z okolicami Kazimierza gdzie zrealizowano około 60 obiektów mieszkalnych i użytkowych według jego projektów. W latach 1991-93 był sołtysem wsi Męćmierz i Okale.

W latach 1977-1996 wykonał blisko 300 portretów miejscowych mieszkańców i gości ze świata. Zaprasza ich do swojej męćmierskiej chaty (zabytkowa drewniana leśniczówka uratowana przed zburzeniem na terenie Azotów w Puławach). Przepustką jest alkohol według własnego uznania. Fotografuje ich, rzuca slajdy na ścianę po czym rysuje portret pokornego, zastygłego w bezruchu modela. Powstaje niezwykły zapis.

Wystawa rysunków postaci Męćmierza

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© Copyright 2013 Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI Kazimierz Dolny-Janowiec n/Wisłą 2008 - Dyrektor artystyczny Grażyna Torbicka. All rights reserved. Foto - Agencja TRIADA Katarzyna Rainka oraz Grzegorz Kondek. Projekt - Jarek Koziara. Nazwa Festiwalu - Miroslaw Olszówka. Strona wykonana przez saracoratello.